Školský podporný tím
Október,November
1. Zosumarizovať hodnotenie dotazníkov o šikanovaní v triedach v ročníkoch 2.- 9. Tam, kde vyjdú zlé výsledky pomôcť nastaviť program proti šikane.
2. Naďalej poskytovať pomoc novej žiačke s OMJ z Ukrajiny s adaptáciou a poskytovať jej podporné opatrenia zamerané najmä na pomoc s osvojením si slovenského jazyka a písania latinkou v slovenskom jazyku – p. uč. Mgr. Anna Časnochová, Ing. Jurčíková.
3. Realizovať prednášky a besedy organizované Domom kultúry v Čadci na tému hoaxy: 8. ročník – 11.11.2024 o 8:30 hod., 7 ročník -12.11.-2024 o 8:30 hod.
4. Na rodičovských združeniach informovať rodičov o tom, čo je šikana, pripraviť materiál pre rodičov + postup riešenia.
5. Naplánovať realizáciu rovesníckeho vyučovanie na tému šikana + zhotoviť plagát o šikane.
6. Mesiac november je tradične venovaný Európskemu týždňu boja proti drogám a pri tejto príležitosti Mestská polícia Čadca poriada aktivity, do ktorých sa zapojí aj naša škola: Aktivita č. 1:
„O drogovej závislosti na rovinu“ – Živé knižnice s liečenými mladými narkomanmi Termín: 20.12.2024 o 11:00 hod. v Dome kultúry Čadca – zúčastnia sa triedy 9.A+9.B
Aktivita č. 2: Plagát/Leták roka 2024 – kreatívna súťaž zameraná na prevenciu užívania návykových látok mladistvých.
Témy: 1. „Žuvací tabak a jeho skryté nebezpečenstvá“.
2. „ Vape, či elektronické cigarety – „COOL“ cesta do závislosti“.
3. „ Drogy berú dušu“-
4. „ Môj zmysel života, alebo všetko čo mám rád....“.
5. Podľa vlastného výberu.
Technika: vytvorenie posteru (plagátu), koláže, antireklamnej kampane s použitím rôznych kreatívnych, výtvarných, či kombinovaných techník alebo aj s využitím informačných technológií- graficky spracovaný plagát, poster, leták a pod. (max. formát A3).
7. Začať realizovať aktívnu spoluprácu s rodičmi - rady a vzdelávanie pre rodičov (Ako efektívne komunikovať s dospievajúcimi deťmi, Energetické nápoje, nebezpečenstvo sociálnych sietí... – rady pre rodičov i žiakov).
8. Osloviť CPP s možnosťou prednášok, besied či workshopov na tému „Závislosť na mobiloch“, príp. „Sebapoškodzovanie“ (v spolupráci s koordinátorkou prevencie Mgr. Annou Sulkovou), v prípade vhodného termínu akcie aj realizovať.
9. Spolupracovať s PhDr. Annou Bednárovou z ÚPaSV Čadca, ktorá je koordinátorka ochrany detí pred násilím a pracuje na NP Podpory ochrany detí pred násilím.
10. 19.11.2024 v čase 10:00 -11:00 hod. realizovať Bubnovačku – aby detský hlas bolo lepšie počuť.
11. Na ročníkoch 1.-4. realizovať prieskum „ Koľko času trávia deti na mobiloch či počítačoch“.
12. Informovať pedagógov o revízii Katalógu podporných opatrení. 13. Realizovať zasadnutia ŠPT, koordinovať prácu pedagogických asistentov.
Ing. Slávka Jurčíková